• Junior Doctors' Network-Hellas

Συγκρότηση Εξεταστικών Επιτροπών Ιατρικών και Οδοντιατρικών Ειδικοτήτων με έδρα την Αθήνα

Έγινε ενημέρωση: 9 Σεπ 2021



1. Α Γ Γ Ε Ι Ο Χ Ε Ι Ρ Ο Υ Ρ Γ Ι Κ Η

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Κλωνάρης Χρήστος, Καθηγητής Αγγειοχειρουργικής Ε.Κ.Π.Α., Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ», ως Πρόεδρος.

2. Δερβίσης Κωνσταντίνος, Συντονιστής Διευθυντής Αγγειοχειρουργικής Κλινικής Γ.Ν. Νέας Ιωνίας-«Κωνσταντοπούλειο»-Πατησίων.

3. Μαλτέζος Χρυσόστομος, Συντονιστής Διευθυντής Αγγειοχειρουργικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Κ.Α.Τ.».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Γερουλάκος Γεώργιος, Καθηγητής Αγγειοχειρουργικής Ε.Κ.Π.Α., Π.Γ.Ν.«ΑΤΤΙΚΟΝ».

2. Παπαβασιλείου Βασίλειος, Διευθυντής Αγγειοχειρουργός-Επιστημονικά Υπεύθυνος Αγγειοχειρουργικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «ΣΙΣΜΑΝΟΓΛΕΙΟ–ΑΜΑΛΙΑ ΦΛΕΜΙΝΓΚ».

3. Κοπάδης Γεώργιος, Διευθυντής Επιστημονικά Υπεύθυνος Αγγειοχειρουργικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Γ.ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».


2. Α Ι Μ Α Τ Ο Λ Ο Γ Ι Α

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Παναγιωτίδης Παναγιώτης, Καθηγητής Αιματολογίας ΕΚΠΑ, Α΄ Προπαιδευτική Παθολογική Κλινική ΕΚΠΑ, Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ», ως Πρόεδρος.

2. Μεγαλάκη Αικατερίνη, Διευθύντρια Αιματολογικής Κλινικής, Γ.Α.Ν. Πειραιά «ΜΕΤΑΞΑ».

3. Μαρινάκης Θεόδωρος, Διευθυντής Αιματολογικής Κλινικής, Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Κωνσταντόπουλος Κωνσταντίνος, Καθηγητής Αιματολογίας Ε.Κ.Π.Α., Α΄ Προπαιδευτική Παθολογική Κλινική, Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ».

2. Καρμίρης Θεμιστοκλής, Διευθυντής Κλινικής Αιματολογική-Λεμφωμάτων και Μονάδα ΜΜΟ, Γ.Ν.Α. «Ο Ευαγγελισμός-Πολυκλινική».

3. Πολίτη Μαριάννα, Διευθύντρια Αιμοδοσίας, «ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ» Νοσοκομείο.


3. Α Κ Τ Ι Ν Ο ΛΟΓΙΑ

TAΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Mουλοπούλου Λία-Ευαγγελία, Καθηγήτρια Ακτινολογίας ΕΚΠΑ, Π.Ν.Α. «ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ», ως Πρόεδρος.

2. Χαλαζωνίτης Θάνος, Διευθυντής Ακτινολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Έλενα Βενιζέλου-Αλεξάνδρα».

3.Λυμπερόπουλος Κωνσταντίνος, Διευθυντής Ακτινοδιαγνωστικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Κελέκης Νικόλαος, Καθηγητής Ακτινολογίας ΕΚΠΑ, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ».

2. Ρεβένας Κωνσταντίνος, Συντονιστής Διευθυντής Ακτινοδιαγνωστικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ».

3. Μπενάκης Στυλιανός, Διευθυντής Ακτινολογίας, Γ.Ν.Α. «Ο Ευαγγελισμός-Οφθαλμιατρείο Αθηνών - Πολυκλινική».


4. Α Κ Τ Ι Ν Ο Θ Ε Ρ Α Π Ε Υ Τ Ι Κ Η Ο Γ Κ Ο Λ Ο Γ Ι Α

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Καρδαμάκης Δημήτριος, Καθηγητής Ακτινοθεραπευτικής - Ογκολογίας Πανεπιστημίου Πατρών, Π.Γ.Ν. Πατρών «ΠΑΝΑΓΙΑ Η ΒΟΗΘΕΙΑ», ως Πρόεδρος.

2. Πισσάκας Γεώργιος, Συντονιστής Διευθυντής Ακτινοθεραπευτικής Ογκολογίας Γ.Ν.Α. «Έλενα Βενιζέλου-Αλεξάνδρα».

3. Αθανασίου Ελένη, Συντονίστρια Διευθύντρια Ακτινοθεραπευτικής Ογκολογίας, Γ.Ο.Ν.Κ.

«ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Κουλουλίας Βασίλειος, Καθηγητής Ακτινοθεραπείας Ε.Κ.Π.Α., Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ».

2. Παρασκευαϊδης Μιχαήλ, Συντονιστής Διευθυντής Β’ Ακτινοθεραπευτικού Τμήματος, Γ.Α.Ν.Α. «Ο ΑΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ».

3.Ζαμπάτης Χαράλαμπος, Διευθυντής Ακτινοθεραπευτικού Τμήματος ΕΣΥ, Γ.Α.Ν.Α.

«Ο ΑΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ».


5. Α Λ Λ Ε Ρ Γ Ι Ο Λ Ο Γ Ι Α

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1.Παπαδόπουλος Νικόλαος, Καθηγητής Αλλεργιολογίας Ε.Κ.Π.Α., Γ.Ν. Παίδων Αθηνών «Π. και Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥ», ως Πρόεδρος.

2.Κομπότη Ευαγγελία, Διευθύντρια Αλλεργιολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ».

3. Μακρής Μιχαήλ, Διευθυντής Αλλεργιολογικού Τμήματος ΕΣΥ, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Τσαμπούρη Σοφία, Καθηγήτρια Παιδο-Αλλεργιολογίας, Ιατρική Σχολή Ιωαννίνων

2. Μανουσάκης Εμμανουήλ, Διευθυντής Αλλεργιολογίας ΕΣΥ, Γ.Ν. Παίδων Αθηνών «Π. και Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥ».

3. Συρίγου Αικατερίνη, Συντονίστρια Διευθύντρια Αλλεργιολογίας ΕΣΥ, Γ.Ν.Ν.Θ.Α. «Η ΣΩΤΗΡΙΑ».


6. Α Ν Α Ι Σ Θ Η Σ Ι Ο Λ Ο Γ Ι Α

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Θεοδωράκη Κασσιανή, Καθηγήτρια Αναισθησιολογίας, Α΄ Πανεπιστημιακή Κλινική Αναισθησιολογίας Ε.Κ.Π.Α, «ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ» Νοσοκομείο, ως Πρόεδρος.

2. Λαμπαδαρίου Αικατερίνη, Διευθύντρια, Αναισθησιολογικού Τμήματος Γ.Ν.Α. «ΛΑΙΚΟ»

3. Ρωμανά Κωνσταντίνα, Διευθύντρια Αναισθησιολογικού Τμήματος Γ.Ν.Α. «Ευαγγελισμός- Οφθαλμιατρείο Αθηνών-Πολυκλινική» Οργανική Μονάδα της Έδρας «ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Ματσώτα Παρασκευή, Καθηγήτρια Αναισθησιολογίας, Β΄ Πανεπιστημιακή Κλινική Αναισθησιολογίας, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ».

2. Ιατρέλλη Ιωάννα, Διευθύντρια Αναισθησιολογικού Τμήματος Γ.Ν.Π«ΤΖΑΝΕΙΟ»

3. Παρασκευοπούλου Παναγιώτα, Διευθύντρια Αναισθησιολογίας Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ»


7. Γ Α Σ Τ Ρ Ε Ν Τ Ε Ρ Ο Λ Ο Γ Ι Α

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Παπαθεοδωρίδης Γεώργιος, Καθηγητής Γαστρεντερολογίας Ε.Κ.Π.Α., Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ», ως Πρόεδρος.

2. Μάντζαρης Γεράσιμος, Συντονιστής Διευθυντής Γαστρεντερολογικής Κλινικής, Γ.Ν.Α. «Ο Ευαγγελισμός-Οφθαλμιατρείο Αθηνών- Πολυκλινική».

3. Ντελής Βασίλειος, Συντονιστής Διευθυντής ΕΣΥ Γαστρεντερολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Μανωλακόπουλος Σπήλιος, Αναπληρωτής Καθηγητής Ιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ, Υπεύθυνος Γαστρεντερολογικής Μονάδας Β΄ Παν/κής Παθολογικής Κλινικής, Γ.Ν.Α. «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ».

2. Ξουργιάς Βασίλειος, Συντονιστής Διευθυντής ΕΣΥ Γαστρεντερολογικού Τμήματος Γ.Ν. Πειραιά «ΤΖΑΝΕΙΟ».

3. Γκούμας Κωνσταντίνος, Διευθυντής Γ.Ν.Α. «Κοργιαλένειο-Μπενάκειο» Ε.Ε.Σ.


8. Γ Ε Ν Ι Κ Η Ι Α Τ Ρ Ι Κ Η

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Τατσιώνη Αθηνά, Αναπλ. Καθηγήτρια Γενικής Ιατρικής Πανεπιστημίου Ιωαννίνων Π.Γ.Ν. Ιωαννίνων « Γ. ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑ», ως Πρόεδρος.

2. Μαρίνος Γεώργιος, Γενικός Ιατρός, Διευθυντής ΤΕΠ Γ.Ν.Α. «ΛΑΙΚΟ»

3. Μαριόλης Ανάργυρος, Γενικός Ιατρός, Διευθυντής ΕΣΥ, Κ.Υ. Αρεόπολης.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Λιονής Χρήστος, Καθηγητής Γενικής Ιατρικής & Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας,

Πανεπιστήμιο Κρήτης.

2. Σκληρός Ευστάθιος, Γενικός Ιατρός, Διευθυντής ΕΣΥ, Κ.Υ. Νεμέας.

3. Περδικάκη Πηγή ,Δ/ντρια Γενικής Ιατρικής Κ.Υ. ‘Αστρους.


9. Δ Ε Ρ ΜΑ Τ Ο Λ Ο Γ Ι Α ΚΑΙ Α Φ Ρ Ο Δ Ι Σ Ι Ο Λ Ο Γ Ι Α

TAΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Ρηγόπουλος Δημήτριος, Καθηγητής Δερματολογίας–Αφροδισιολογίας, Διευθυντής Α΄ Παν/κης Κλινικής, Νοσοκομείο Αφροδίσιων και Δερματικών Νόσων Αθηνών «Α. ΣΥΓΓΡΟΣ», ως Πρόεδρος.

2. Κατσαντώνης Ιωάννης, Διευθυντής Δερματολογική Κλινική, Γ.Ν. Πειραιά «ΤΖΑΝΕΙΟ».

3. Κοντοχριστόπουλος Γεώργιος, Διευθυντής ΕΣΥ Δερματολογικής Κλινικής Νοσοκομείου Αφροδίσιων και Δερματικών Νόσων Αθηνών «Α. ΣΥΓΓΡΟΣ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Στρατηγός Αλέξανδρος, Καθηγητής ΕΚΠΑ, Α΄ Πανεπιστημιακής Κλινικής, Νοσοκομείο Αφροδίσιων & Δερματικών Νόσων Αθηνών «Α. ΣΥΓΓΡΟΣ».

2. Τσελέ Ευφροσύνη, Δερματολόγος - Αφροδισιολόγος, Διευθύντρια Δερματολογικού Τμήματος Γ.Ν. Νίκαιας « ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ».

3. Χασάπη Βασιλική, Δ/ντρια ΕΣΥ, Δερματολογική Κλινική, Νοσοκομείο Αφροδίσιων & Δερματικών Νόσων Αθηνών «Α. ΣΥΓΓΡΟΣ».


10. Ε Σ Ω Τ Ε Ρ Ι Κ Η Π Α Θ Ο Λ Ο Γ Ι Α

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Δημόπουλος Μελέτιος-Αθανάσιος, Καθηγητής Παθολογίας Πανεπιστημίου Αθηνών, Γ.Ν.Α. «Έλενα Βενιζέλου-Αλεξάνδρα» Οργανική Μονάδα της έδρας «ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ», ως Πρόεδρος.

2. Παγώνη Σταματία, Συντονίστρια Διευθύντρια Παθολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».

3. Κυριαζής Ιωάννης, Διευθυντής Παθολογίας Γ.Ν.Α. ΚΑΤ.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Μπούμπας Δημήτριος, Καθηγητής ΕΚΠΑ, Διευθυντής Π.Γ.Ν.«ΑΤΤΙΚΟΝ»

2. Ιωαννίδης Ιωάννης, Συντονιστής Διευθυντής Παθολογίας Γ.Ν.Ν. Ιωνίας «Κωνσταντοπούλειο-Πατησίων».

3. Συμπάρδη Στυλιανή, Συντονίστρια Διευθύντρια Παθολογίας, Α΄ Παθολογική Κλινική

Γ.Ν.Ε«ΘΡΙΑΣΕΙΟ»


11. ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΙΑ-ΔΙΑΒΗΤΗΣ-ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟΣ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Μαστοράκος Γεώργιος, Καθηγητής Παθολογίας–Ενδοκρινολογίας Ε.Κ.Π.Α., «ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ» Νοσοκομείο, ως Πρόεδρος.

2. Κουνάδη Θεοδώρα, Διευθύντρια Ενδοκρινολογίας Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».

3. Βρυωνίδου Ανδρομάχη, Συντ. Διευθύντρια Ενδοκρινολογικού Τμήματος, Κέντρο Διαβήτη, Γ.Ν.Α. «ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ – ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» ΕΕΣ.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Καλτσάς Γρηγόριος, Καθηγητής Παθολογίας- Ενδοκρινολογίας Ε.Κ.Π.Α., Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ».

2. Τζανέλλα Μαρινέλλα, Διευθύντρια Ενδοκρινολογίας, Ενδοκρινολογικό Τμήμα–Διαβητολογικό Γ.Ν.Α. «Ο Ευαγγελισμός-Οφθαλμιατρείο Αθηνών-Πολυκλινική»

3. Βασιλείου Βασιλική, Διευθύντρια Ενδοκρινολογίας, Τμήμα Ενδοκρινολογίας–Διαβητολογικό Κέντρο Γ.Ν.Α «Αλεξάνδρα».


12. ΙΑΤΡΙΚΗ ΒΙΟΠΑΘΟΛΟΓΙΑ / ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Χατζηπαναγιώτου Στυλιανός, Ιατρός Βιοπαθολόγος–Κλινικός Μικροβιολόγος, Αναπλ. Καθηγητής Ιατρικής Μικροβιολογίας Ε.Κ.Π.Α, ως Πρόεδρος.

2. Στυλιανάκης Αντώνιος, Βιοπαθολόγος, Διευθυντής Γ.Ν.Α ΚΑΤ

3. Τσιρογιάννη Αλεξάνδρα, Ιατρός Βιοπαθολόγος Συντονίστρια Διευθύντρια – Επιστημονικά Υπεύθυνη, Γ.Ν.Α. «Ο Ευαγγελισμός».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Παλιογιάννη Φωτεινή, Καθηγήτρια Π.Γ.Ν.Πατρών «Η ΠΑΝΑΓΙΑ Η ΒΟΗΘΕΙΑ»

2. Αντωνάκος Γεώργιος, Διευθυντής ΕΣΥ, Βιοπαθολόγος Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ».

3. Λέκκα – Σωτηροπούλου Αντιγόνη, Διευθύντρια ΕΣΥ Αιματολογικού Εργαστηρίου Νοσοκομείου ΝΙΜΙΤΣ


13. ΙΑΤΡΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Λάγιου Παγώνα, Καθηγήτρια Υγιεινής και Επιδημιολογίας –Ιατρική Σχολή ΕΚΠΑ, ως Πρόεδρος.

2. Κυπραίου Ευαγγελία, Διευθύντρια ΕΣΥ Ιατρικής Εργασίας, Γ.Ν. Ελευσίνας «ΘΡΙΑΣΙΟ».

3. Ντουνιάς Γεώργιος, Καθηγητής, Διευθυντής Τομέα Επαγγελματικής & Βιομηχανικής Υγιεινής, Διευθυντής ΠΜΣ «Επαγγελματική & Περιβαλλοντική Υγεία» στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής, (τέως ΕΣΔΥ).

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Ραχιώτης Γεώργιος, Επικ. Καθηγητής Ιατρικής της Εργασίας Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

2. Τσιαφάκη Ξανθή, Συντονίστρια Διευθύντρια Πνευμονολογίας, Α΄ Πνευμονολογική Κλινική Γ.Ν. Αττικής «Σισμανόγλειο–Αμαλία Φλέμινγκ».

3. Νένα Ευαγγελία, Επικ. Καθηγήτρια Δημόσιας Υγιεινής (Κοινωνική Ιατρική), Τμήμα Ιατρικής Δ.Π.Θ.


14. Ι Α Τ Ρ Ο Δ Ι Κ Α Σ Τ Ι Κ Η

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Σπηλιοπούλου Χάιδω, Καθηγήτρια Ιατροδικαστικής & Τοξικολογίας Ε.Κ.Π.Α., ως Πρόεδρος.

2. Γούτας Νικόλαος, Αναπλ. Καθηγητής Ιατροδικαστικής Ε.Κ.Π.Α.

3. Παπαδόδημα Σταυρούλα, Αναπλ. Καθηγήτρια Ιατροδικαστικής και Τοξικολογίας Ε.Κ.Π.Α.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Μπούμπα Βασιλική, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ιατρικής Σχολής Ιωαννίνων.

2. Βλαχοδημητρόπουλος Δημήτριος, Επικ. Καθηγητής Ιατροδικαστικής Ε.Κ.Π.Α.

3. Λάζαρης Ανδρέας, Καθηγητής Παθολογικής Ανατομικής Ε.Κ.Π.Α.


15. Κ Α Ρ Δ Ι Ο Λ Ο Γ Ι Α

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Τσιούφης Κωνσταντίνος, Καθηγητής Καρδιολογίας ΕΚΠΑ, Α΄ Πανεπιστημιακή Καρδιολογική Κλινική Γ.Ν.Α. «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ» , ως Πρόεδρος.

2. Τρίκας Αθανάσιος, Συντονιστής Διευθυντής Καρδιολογίας Κλινικής Γ.Ν.Α. «Η ΕΛΠΙΣ».

3. Πισιμίσης Βαγγέλης, Συντονιστής Διευθυντής Καρδιολογικής Κλινικής Γ.Ν. Πειραιά «ΤΖΑΝΕΙΟ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Βαβουρανάκης Μανώλης, Καθηγητής Καρδιολογίας Ε.Κ.Π.Α,. Γ.Ν.Ν.Θ. «ΣΩΤΗΡΙΑ».

2. Γράσσος Χαράλαμπος, Διευθυντής Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ».

3. Καυκάς Νικόλαος, Διευθυντής Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ».


16. Κ Υ Τ Τ Α Ρ Ο Λ Ο Γ Ι Α

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Πολίτη Αικατερίνη, Αναπλ. Καθηγήτρια Παθολογικής Ανατομικής - Κυτταρολογίας ΕΚΠΑ, ως Πρόεδρος.

2. Δασκαλοπούλου Δήμητρα, Διευθύντρια ΕΣΥ Κυτταρολογικού Εργαστηρίου, Γ.Α.Ν.Α. «Ο ΑΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ».

3. Κοζώνη Βασιλική, Συντονίστρια Διευθύντρια Κυτταρολογικού Εργαστηρίου, Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Θωμοπούλου Ελένη, Αναπλ. Καθηγήτρια Κυτταρολογίας Ε.Κ.Π.Α.

2. Πλυτά Στυλιανή, Διευθύντρια Κυτταρολογικού Εργαστηρίου Γ.Α.Ν. Πειραιά «ΜΕΤΑΞΑ».

3. Μήκου Παναγιώτα, Διευθύντρια Κυτταρολογικού Εργαστηρίου Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ».


17. ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Βλάχος Νικόλαος, Καθηγητής Μαιευτικής – Γυναικολογίας, «ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ» Νοσοκομείο, ως Πρόεδρος.

2. Μπακαλιάνου Κωνσταντία , Διευθύντρια ΕΣΥ, Γ.Ν.Α. «Αγία Όλγα».

3. Πατσούρας Κωνσταντίνος, Διευθυντής ΕΣΥ, Νοσοκομείο Γ.Ν.Π. «ΤΖΑΝΕΙΟ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Ροδολάκης Αλέξανδρος, Καθηγητής Μαιευτικής – Γυναικολογίας, Γ.Ν.Α. «Έλενα Βενιζέλου – Αλεξάνδρα».

2. Σύνδος Μιχαήλ, Διευθυντής ΕΣΥ, Α΄ Μαιευτική–Γυναικολογική Κλινική Ε.Κ.Π.Α., Γ.Ν.Α. «Έλενα Βενιζέλου – Αλεξάνδρα».

3. Σκάρπας Παναγιώτης, Διευθυντής ΕΣΥ, Γ΄ Μαιευτική–Γυναικολογική Κλινική Ε.Κ.Π.Α., Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ».


18. ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Στεφανής Λεωνίδας, Καθηγητής Νευρολογίας Ε.Κ.Π.Α , ως Πρόεδρος.

2. Αβραμίδης Θεόδωρος, Διευθυντής Νευρολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Κοργιαλένειο– Μπενάκειο» Ε.Ε.Σ.

3. Αγγελιδάκης Παναγιώτης, Διευθυντής Νευρολογικής Κλινικής ΕΣΥ Γ.Ν.Α. «Ο Ευαγγελισμός».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Βουμβουράκης Κωνσταντίνος, Καθηγητής Νευρολογίας, Ε.Κ.Π.Α.

2. Σαρμάς Ιωάννης, Διευθυντής Νευρολογίας, Π.Γ.Ν. «ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ».

3. Αγαθονίκος Αλέξανδρος, Διευθυντής Νευρολογίας Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ».


19. ΝΕΥΡΟΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Στράντζαλης Γεώργιος, Καθηγητής Νευροχειρουργικής Ε.Κ.Π.Α., Γ.Ν.Α. «Ο Ευαγγελισμός- Οφθαλμιατρείο Αθηνών-Πολυκλινική», ως Πρόεδρος.

2. Ρούσος Λαυρέντιος, Διευθυντής Νευροχειρουργικής, Νοσοκομείο Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ».

3. Χατζηδάκης Εμμανουήλ, Διευθυντής Νευροχειρουργικής Κλινικής, Γ.Ν.Ν.Π «Ο Άγιος Παντελεήμων».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Μποβιάτσης Ευστάθιος, Καθηγητής Νευροχειρουργικής, Ε.Κ.Π.Α., Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ».

2. Μουργελά Σοφία, Διευθύντρια Νευροχειρουργικής Γ.Α.Ν.Α. «ΑΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ».

3. Γεωργακούλιας Νικόλαος, Συντονιστής Διευθυντής Νευροχειρουργικής ΕΣΥ, Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».


20. ΝΕΦΡΟΛΟΓΙΑ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Μπολέτης Ιωάννης, Καθηγητής Παθολογίας – Νεφρολογίας Ε.Κ.Π.Α., Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ», ως Πρόεδρος.

2. Καλαϊτζίδης Ρήγας, Νεφρολόγος, Διευθυντής ΕΣΥ Νεφρολογικής Κλινικής, Γ.Ν.Ν.Π. «Ο Άγιος Παντελεήμων».

3. Σονικιάν Μάκρω, Διευθύντρια Νεφρολογικής Κλινικής , Γ.Ν.Α. «Σισμανόγλειο-Αμαλία Φλέμινγκ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Γούμενος Δημήτριος, Καθηγητής Παθολογίας – Νεφρολογίας, Διευθυντής Νεφρολογικού και Μεταμοσχευτικού Κέντρου Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Πατρών.

2. Καπερώνης Νικόλαος, Διευθυντής Νεφρολογικής Κλινικής Γ.Ν.Α. «Κοργιαλένειο-Μπενάκειο» Ε.Ε.Σ.

3. Μουστάκας Γεώργιος, Διευθυντής ΕΣΥ Νεφρολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».


21. ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΤΡΑΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Παπαγγελόπουλος Παναγιώτης, Καθηγητής Ορθοπαιδικής Ε.Κ.Π.Α., Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ», ως Πρόεδρος.

2. Παπαηλιού Αθανάσιος, Διευθυντής Ορθοπαιδικής, Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».

3. Σπυρίδωνος Σαράντης – Πέτρος, Διευθυντής, Προϊστάμενος Κλινικής Χεριού– Μικροχειρουργικής Άνω Άκρου, Διευθυντής Α΄ Χειρουργικού Τομέα, Γ.Ν.Α. ΚΑΤ.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Μπάμπης Γεώργιος, Καθηγητής Ορθοπαιδικής ΕΚΠΑ. Γ.Ν.Νέας Ιωνίας «Κωνσταντοπούλειο -Πατησίων».

2. Φόρτης Αθανάσιος, Διευθυντής Ορθοπαιδικής Κλινικής Γενικό Παναρκαδικό Νοσοκομείο Τρίπολης «Η ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ».

3. Κανελλόπουλος Δημήτριος, Διευθυντής Ορθοπαιδικής Γ.Ν. « ΑΙΓΙΟΥ».


22. ΟΥΡΟΛΟΓΙΑ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Κωνσταντινίδης Κωνσταντίνος, Καθηγητής Ουρολογίας Ε.Κ.Π.Α., Γ.Ν.Α. «ΛΑΙΚΟ», ως Πρόεδρος.

2. Ντούμας Κωνσταντίνος, Συντονιστής Διευθυντής Ουρολογικής Κλινικής, Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».

3. Φασουλάκης Χαράλαμπος, Διευθυντής Ουρολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Μητρόπουλος Διονύσιος,, Καθηγητής Ουρολογίας Ε.Κ.Π.Α.

2. Στεφανάκης Στέφανος, Διευθυντής Ουρολογικής Κλινικής, Γ.Ν.Α. «Ο Ευαγγελισμός-Πολυκλινική».

3.Γκερζελής Ιωάννης, Διευθυντής Ουρολογικής Κλινικής, Γ.Ν. Νέας Ιωνίας «Κωνσταντοπούλειο – Πατησίων».


23. ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Παπακωνσταντίνου Δημήτρης, Καθηγητής Οφθαλμολογίας Ε.Κ.Π.Α., Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ», ως Πρόεδρος.

2. Παροικάκης Ευστράτιος, Διευθυντής Οφθαλμολογίας ΕΣΥ, Γ.Ν.Α. «Ο Ευαγγελισμός- Οφθαλμιατρείο Αθηνών- Πολυκλινική».

3. Μίχα Μαρία, Διευθύντρια Οφθαλμολογίας, Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Θεοδοσιάδης Παναγιώτης, Καθηγητής Οφθαλμολογίας Ε.Κ.Π.Α., Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ».

2. Μαγκουρίτσας Γεώργιος, Διευθυντής Οφθαλμολογικής Κλινικής, Γ.Ν.Α. «ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ– ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» Ε.Ε.Σ.

3. Ξηρού Σταματίνα-Τίνα, Διευθύντρια Οφθαλμολογίας ΕΣΥ, Γ.Ν.Α. «ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ– ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» Ε.Ε.Σ.


24. ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΤΟΜΙΚΗ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Καβαντζάς Νικόλαος, Καθηγητής Παθολογοανοτομίας Ε.Κ.Π.Α. ,ως Πρόεδρος.

2. Ροντογιάννη Δήμητρα, Διευθύντρια Παθολογοανατόμος, Γ.Ν.Α. «Ευαγγελισμός-Οφθαλμιατρείο Αθηνών-Πολυκλινική» Οργανική Μονάδα της Εδρας «ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»

3. Χορευτάκη Θεοδοσία, Διευθύντρια Παθολογοανατόμος, Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Κορκολοπούλου Πηνελόπη Αναπλ. Καθηγήτρια Παθολογικής Ανατομικής του Α΄ Εργ. Παθολογικής Ανατομικής της Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α.

2. Τζάιδα Ολυμπία, Διευθύντρια Παθολογοανατόμος, Ε.Α.Ν. Πειραιά «ΜΕΤΑΞΑ».

3. Ζήζη Αδαμαντία, Διευθύντρια Παθολογοανατόμος, Γ.Ν. Πειραιά «ΤΖΑΝΕΙΟ».


25. ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΟΓΚΟΛΟΓΙΑ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Δημόπουλος Αθανάσιος-Μελέτιος, Καθηγητής Παθολογικής Ογκολογίας Ε.Κ.Π.Α., Γ.Ν.Α. «Έλενα Βενιζέλου-Αλεξάνδρα», ως Πρόεδρος.

2. Αραβαντινός Γεράσιμος, Συντονιστής Διευθυντής Παθολογικού Ογκολογικού Τμήματος, Γ.Α.Ν.Α. « ΑΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ».

3. Ξυνόγαλος Σπυρίδων, Διευθυντής Γ.Α.Ν. Πειραιά «ΜΕΤΑΞΑ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Συρίγος Κωνσταντίνος, Καθηγητής Παθολογικής Ογκολογίας Ε.Κ.Π.Α, Γ.Ν.Ν.Θ. «Η ΣΩΤΗΡΙΑ».

2. Ανδρουλάκης Νικόλαος, Συντονιστής Διευθυντής Παθολογίας - Ογκολογίας, Γ.Ν. Ηρακλείου «ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ».

3. Αρδαβάνης Αλέξανδρος, Διευθυντής-Επιστημονικά Υπεύθυνος Παθολογίας - Ογκολογίας, Γ.Α.Ν.Α. «Ο ΑΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ».


26. ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Παπαευαγγέλου Βασιλική, Καθηγήτρια Παιδιατρικής ΕΚΠΑ, Διευθύντρια Γ΄ Παιδιατρικής Κλινικής Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ» ,ως, Πρόεδρος.

2. Κωσταρίδου-Νικολοπούλου Σταυρούλα, Συντονίστρια Διευθύντρια Παιδιατρικής Κλινικής Γ.Ν. Παίδων Πεντέλης

3. Λυκοπούλου Ευαγγελία, Διευθύντρια Παιδιατρικής Γ.Ν.Π.Α «Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ»

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Τσολιά Μαρία, Καθηγήτρια Παιδιατρικής ΕΚΠΑ

2. Μπητσώρη Μαρία, Παιδίατρος - Παιδονεφρολόγος , Διευθύντρια Παιδιατρικής ΕΣΥ, Π.Γ.Ν. Ηρακλείου

3. Ηλιοπούλου Μαρία, Διευθύντρια Παιδιατρικής Γ.Ν. Παίδων Πατρών «ΚΑΡΑΜΑΝΔΑΝΕΙΟ»


27. ΠΛΑΣΤΙΚΗ, ΕΠΑΝΟΡΘΩΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Λυκούδης Ευστάθιος, Καθηγητής Πλαστικής Χειρουργικής, Ιατρική Σχολή Ιωαννίνων, ως Πρόεδρος.

2. Παναγιώτου Πέτρος, Συντονιστής Διευθυντής Τμήματος Πλαστικής Χειρουργικής και Μονάδας Εγκαυμάτων, Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ».

3. Σταυριανός Σπύρος, Διευθυντής Πλαστικής και Επανορθωτικής Χειρουργικής, Γ.Α.Ν.Α. «Ο ΑΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Κακαγιά Δέσποινα, Καθηγήτρια Πλαστικής Χειρουργικής, Ιατρική Σχολή Αλεξανδρούπολης

2. Κούπας Ανδρέας, Διευθυντής Πλαστικής Χειρουργικής ΓΟΝΚ«ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ»

3. Γκαμάτση Ειρήνη , Πλαστικός Χειρουργικός Διευθύντρια ΕΣΥ Τμήματος Πλαστικής Χειρουργικής ΓΝ.Α. «Γ΄. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».


28. ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΑ – ΦΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Λουκίδης Στυλιανός, Καθηγητής Πνευμονολογίας, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ», ως Πρόεδρος.

2. Γκάγκα Μίνα, Συντ. Διευθύντρια 7ης Πνευμονολογικής Κλινικής Γ.Ν.Ν.Θ.Α. «Η ΣΩΤΗΡΙΑ».

3. Τσουκαλάς Γεώργιος, Συντ. Διευθυντής 4ης Πνευμονολογικής Κλινικής Γ.Ν.Ν.Θ.Α. «Η ΣΩΤΗΡΙΑ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Βασιλακόπουλος Θεόδωρος, Καθηγητής Πνευμονολογίας, «ΛΑΪΚΟ»

2. Μιχαλοπούλου Πηνελόπη, Διευθύντρια 4ης Πνευμονολογικής Κλινικής Γ.Ν.Ν.Θ.Α. «Η ΣΩΤΗΡΙΑ».

3. Τσιαφάκη Ξανθή, Συντονίστρια Διευθύντρια, Γ.Ν.Α. «Σισμανόγλειο-Αμαλία Φλέμινγκ».


29. ΠΥΡΗΝΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Χατζηϊωάννου Σοφία, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια ΕΚΠΑ, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ» ως Πρόεδρος.

2. Δατσέρης Ιωάννης, Συντονιστής Διευθυντής Πυρηνικής Ιατρικής, Γ.Ν.Α. «Ο Ευαγγελισμός– Οφθαλμιατρείο Αθηνών -Πολυκλινική».

3. Τριβιζάκη Έλσα, Συντονίστρια Διευθύντρια Πυρηνικής Ιατρικής ΕΣΥ, Γ.Α.Ν. Πειραιά «ΜΕΤΑΞΑ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Ζησιμόπουλος Αθανάσιος, Καθηγητής Πυρηνικής Ιατρικής, Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης.

2. Τράπαλη Ξένια, Διευθύντρια Πυρηνικής Ιατρικής ΕΣΥ, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ».

3. Παπαντωνίου Βασίλειος, Συντονιστής Διευθυντής Πυρηνικής Ιατρικής ΕΣΥ, Γ.Ν.Α. «Έλενα Βενιζέλου–Αλεξάνδρα».


30. ΡΕΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Σφηκάκης Πέτρος, Καθηγητής Ρευματολογίας Ε.Κ.Π.Α., Γ.Ν.Α. «ΛΑΪΚΟ ,ως Πρόεδρος.

2. Γεωργούντζος Αθανάσιος, Διευθυντής Ρευματολογικής Κλινικής ΕΣΥ, Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».

3. Μποκή Κυριακούλα, Συντονίστρια Διευθύντρια Ρευματολογικής Κλινικής Γ.Ν.Α. «ΣΙΣΜΑΝΟΓΛΕΙΟ-ΑΜΑΛΙΑ ΦΛΕΜΙΓΚ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Βασιλόπουλος Δημήτριος, Καθηγητής Παθολογίας – Ρευματολογίας , Β’ Παθολογική Κλινική και Ομώνυμο Εργαστήριο Ιατρικής Σχολής Ε,Κ,Π.Α, Υπεύθυνος Μονάδας covid -19 , ΓΝΑ «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ».

2. Γαζή Σουζάνα, Διευθύντρια ΕΣΥ Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ».

3. Πατικός Χρήστος, Διευθυντής Ρευματολογικής Κλινικής Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».


31. ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΓΝΑΘΟΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Περισανίδης Χρήστος, Καθηγητής Οδοντιατρικού Τμήματος Ε.Κ.Π.Α ως Πρόεδρος.

2. Ράλλης Γεώργιος, Διευθυντής ΕΣΥ, Στοματική και Γναθοπροσωπική Χειρουργικής Κλινική Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ».

3. Αντερριώτης Δημήτριος, Διευθυντής Στοματικής και Γναθοπροσωπικής Χειρουργικής Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Γκουτζάνης Λάμπρος, Επίκουρος Καθηγητής Στοματικής και Γναθοπροσωπικής Χειρουργικής Γ.Ν. Παίδων Αθηνών « Π. & Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥ».

2. Ρωμανός Γεώργιος, Διευθυντής ΕΣΥ, Στοματική και Γναθοπροσωπική Χειρουργική Κλινική Π.α.Γ.Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ.

3. Τζώρτζης Γεώργιος, Διευθυντής Κλινικής Στοματικής και Γναθοπροσωπικής Χειρουργικής Γ.Π.Ν. Τρίπολης «Η ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ».


32. ΦΥΣΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Σγάντζος Μάρκος, Ιατρός Φυσικής Ιατρικής και Αποκατάστασης, Αναπληρωτής Καθηγητής, Τμήμα Ιατρικής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, ως Πρόεδρος.

2. Πετροπούλου Κωνσταντίνα, Συντονίστρια Διευθύντρια Β΄ Τμήματος Φυσικής Ιατρικής και Αποκατάστασης του Εθνικού Κέντρου Αποκατάστασης.

3. Γκρούμας Νικόλαος, Συντονιστής Διευθυντής Α΄ Τμήματος Φυσικής Ιατρικής και Αποκατάστασης του Εθνικού Κέντρου Αποκατάστασης.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Μακαρίτσης Κωνσταντίνος, Αναπλ. Καθηγητής Παθολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

2. Ραπίδη Χριστίνα- Αναστασία, Διευθύντρια ΕΣΥ, Τμήμα Φυσικής Ιατρικής και Αποκατάστασης του Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».

3. Κοτρώνη Αικατερίνη, Διευθύντρια ΕΣΥ, Τμήμα Φυσικής Ιατρικής και Αποκατάστασης, Γ.Ν.Α. «ΚΑΤ».


33. ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Ζωγράφος Γεώργιος, Καθηγητής Χειρουργικής Ε.Κ.Π.Α., Γ.Ν.Α. «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ», ως Πρόεδρος.

2. Παρασκευόπουλος Ιωάννης, Διευθυντής Χειρουργικής, Νοσοκομείο Γ.Ν.Α«ΚΑΤ»

3. Μεϊμάρης Γεώργιος, Διευθυντής Χειρουργικής Γ.Ν. Νίκαιας «Αγιος Παντελήμων» -Γ.Ν. Δυτικής Αττικής «Αγία Βαρβάρα» Οργανική Μονάδα της έδρας «ΝΙΚΑΙΑ ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ»

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Αρκαδόπουλος Νικόλαος, Καθηγητής Χειρουργικής Ε.Κ.Π.Α., Π.Γ.Ν «ΑΤΤΙΚΟΝ».

2. Καπίρης Στυλιανός, Διευθυντής Γ’ Χειρουργικής Κλινικής, Γ.Ν.Α. «Ο Ευαγγελισμός–- Οφθαλμιατρείο Αθηνών Πολυκλινική».

3. Ρουκουνάκης Νικόλαος, Διευθυντής Α΄ Χειρουργικής Κλινικής Γ.Ν.Α. «Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ-ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ-ΠΟΛΥΚΛΙΝΙΚΗ» Οργανική Μονάδα της ΄Εδρας « ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»


34. ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΘΩΡΑΚΟΣ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Τόμος Περικλής, Επίκουρος Καθηγητής Θωρακοχειρουργικής, Διευθυντής Θωρακοχειρουργικής Κλινικής, Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ», ως Πρόεδρος.

2. Αθανασιάδης Γεώργιος, Διευθυντής Θωρακοχειρουργικής Κλινικής Γ.Ν.Α. «ΚΟΡΓΙΑΛΕΝΕΙΟ-ΜΠΕΝΑΚΕΙΟ» Ε.Ε.Σ.

3. Δεδεηλίας Παναγιώτης, Διευθυντής ΕΣΥ, Καρδιοχειρουργικής Κλινικής Γ.Ν.Α. «Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ»

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Δουγένης Δημήτριος, Καθηγητής Καρδιοχειρουργικής ΕΚΠΑ, Διευθυντής Καρδιοχειρουργικής Κλινικής Π.Γ.Ν. «ΑΤΤΙΚΟΝ»

2. Λυμπεριάδης Δημήτριος, Διευθυντής Καρδιοχειρουργός, Γ.Ν.Α «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ».

3. Σεψάς Ευάγγελος, Διευθυντής Θωρακοχειρουργικής Κλινικής Γ.Ν.Ν.Θ.Α «ΣΩΤΗΡΙΑ»


35. ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Ζαβράς Νικόλαος, Επίκουρος Καθηγητής Χειρουργικής Παίδων, Διευθυντής Παιδοχειρουργικής Κλινικής ΕΚΠΑ, Π.Γ.Ν.Α. «ΑΤΤΙΚΟΝ» ως Πρόεδρος.

2. Χριστόπουλος Νικόλαος, Διευθυντής Χειρουργικής Παίδων Γ.Ν.Π.Α. «ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ».

3. Πασσαλίδης Αλέξανδρος, Διευθυντής B Χειρουργικής Κλινικής Γ.Ν.Π.Α. «Π. & Α ΚΥΡΙΑΚΟΥ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Σαλάκος Χρήστος, Αναπλ. Καθηγητής ΕΚΠΑ.

2. Γεωργίου Γεώργιος,Συντονιστής Διευθυντής ΕΣΥ Παιδοχειρουργικής Κλινικής Γ.Ν.ΠΑΙΔΩΝ «ΚΑΡΑΜΑΝΔΑΝΕΙΟ».

3. Παναγίδης Αντώνιος, Διευθυντής ΕΣΥ, Παιδοχειρουργικής Κλινικής Γ.Ν.ΠΑΙΔΩΝ «ΚΑΡΑΜΑΝΔΑΝΕΙΟ».


36. ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Στεφανής Νικόλαος, Καθηγητής Ψυχιατρικής ΕΚΠΑ, Π.Γ.Ν. Αθηνών «ΑΙΓΙΝΗΤΕΙΟ» ως Πρόεδρος.

2. Τουλούμης Χαράλαμπος, Συντονιστής Διευθυντής Ψυχιατρικής, Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Αττικής.

3. Καλογεροπούλου Αικατερίνη, Διευθύντρια Ψυχιατρικής ΕΣΥ, Ψυχιατρικό Νοσοκομείο Αττικής «ΔΡΟΜΟΚΑΪΤΕΙΟ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Παπαγεωργίου Χαράλαμπος, Καθηγητής Ψυχιατρικής ΕΚΠΑ, Π.Γ.Ν «ΑΙΓΙΝΗΤΕΙΟ»

2. Λάγαρη Βασιλική, Συντονίστρια Διευθύντρια Ψυχιατρικής, Παναρκαδικό Νοσοκομείο Τρίπολης «Η ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ».

3. Παχή Αργυρώ, Διευθύντρια Ψυχιατρικής Κλινικής, Γ.Ν.Ν.Θ.Α. «ΣΩΤΗΡΙΑ».


37. ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΕΦΗΒΟΥ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Κολαϊτης Γεράσιμος, Καθηγητής Παιδοψυχιατρικής του ΕΚΠΑ. ως Πρόεδρος.

2. Κουμούλα Αναστασία, Συντονίστρια Διευθύντρια Ψυχιατρικού Τμήματος Παιδιών & Εφήβων, Γ.Ν.Α. «Σισμανόγλειο–Αμαλία Φλέμινγκ».

3. Καραγιάννη Σταυρούλα, Συντονίστρια Διευθύντρια ΕΣΥ Παιδοψυχιατρικής, Γ.Ν.Α. Παίδων «Π. & Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Λαζαράτου Ελένη, Καθηγήτρια Παιδοψυχιατρικής του ΕΚΠΑ.

2. Tσαλαμανιός Εμμανουήλ, Διευθυντής ΕΣΥ Τμήματος Ψυχιατρικής Παιδιών και Εφήβων στο Γ.Ν. « Ασκληπιείο» Βούλας.

3. Μπελιβανάκη Μαρία, Διευθύντρια Γ.Ν. Α. Παίδων «Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ».


38. ΩΤΟΡΙΝΟΛΑΡΥΓΓΟΛΟΓΙΑ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Νικολόπουλος Θωμάς, Καθηγητής Ω.Ρ.Λ. Ε.Κ.Π.Α., ως Πρόεδρος.

2. Καμπέρος Αντώνιος, Συντονιστής Διευθυντής ΩΡΛ Τμήματος, Γ.Ν. Πειραιά «ΤΖΑΝΕΙΟ».

3. Νταβίλης Δημήτριος, Συντονιστής Διευθυντής ΩΡΛ Τμήματος, Γ.Ν.Α. «ΕΛΠΙΣ».

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1. Μπίμπας Αθανάσιος, Αναπληρωτής Καθηγητής ΩΡΛ, Γ.Ν.Α. «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ».

2. Παπαδάκης Χαρίτων, Συντονιστής Διευθυντής ΩΡΛ Κλινικής ΕΣΥ, Γ.Ν. Χανίων.

3. Ζαχαριουδάκη Ευαγγελία, Διευθύντρια ΩΡΛ Κλινικής, Γ.Ν.Α. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ».


Οι Εξεταστικές Επιτροπές για τις Ιατρικές Ειδικότητες της Αλλεργιολογίας, της Ιατρικής της Εργασίας και Περιβάλλοντος, της Στοματικής και Γναθοπροσωπικής Χειρουργικής και της Φυσικής Ιατρικής και Αποκατάστασης, με έδρα την Αθήνα ορίζονται αρμόδιες για τη διεξαγωγή των εξετάσεων των αντίστοιχων ειδικοτήτων και για την έδρα της Θεσσαλονίκης.

17 Προβολές0 Σχόλια

Πρόσφατες αναρτήσεις

Εμφάνιση όλων